Forum Rust Serverler

Tam Görünüm: KENDİ PC'M DE SERVER AÇMA HAKKINDA
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
ARKADAŞLAR MERHABA,

rust server kurma hakkında sizden yardım isteyecektim.

maruzatım şöyle:

kendi bilgisayarımda server açmak istiyorum. oyunum orijinal. rust'a girildiği zaman server listesinde görünecek şekilde server kurmak istiyorum. dün server kurmak için birkaç bişey yaptım fakat client.connect "ip adresi":28015 şeklinde arkadaşım yazdığında hata verdi server a giremedi. zaten benim istediğimde server ımın rust listelerinde görünmesi. şimdi ben nasıl server kurup bunu herkese açık şekilde sunabilirim. yardımcı olabilirmisin. yani bu server kiralamayla kendi pcmiz de server kurmak arasında ne gibi fark var. pc özelliklerim aşağıdaki gibidir.

intel i5 6600 3.2ghz-----------upgrade edilecek i7 işlemci ile

16gb Ram----------------------upgrade edilecek 32 gb ram 'e yükseltilecek

120gb ssd 1tb hdd

gtx970 4gb 256bit

50mbit internet fiber
EVET ARKADAŞLAR KENDİ BİLGİSAYARIMDA SERVER IMI AÇTIM. HATTA OXİDE MODDA YÜKLEYİP MODLU SERVER HALİNE GETİRDİM. SERVER İM MODLU LİSTELERİNDE GÖRÜNTÜLENEBİLİYOR. KENDİ BAŞIMA YABANCI KAYNAKLARI ARAŞTIRARAK SERVERİ SORUNSUZ ŞEKİLDE ÇALIŞTIRMAYI BAŞARDIM. TÜRKÇE KAYNAK EKSİKLİĞİ, MUHTEMEL HATALAR VE ÇÖZÜMLERİ EKSİKLİĞİ ÇOK FAZLA. YARDIMA İHTİYACI OLAN ARKADAŞLAR BANA ULAŞIRSA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.

KARŞILAŞILAN PROBLEMLER:

PORT AÇMA

SERVER AKTİF HALE GETİRME

OXİDE MOD YÜKLEYEMEME

RUSTADMİN PROGRAMINA GİREMEME

PLUGİNS (MOD) YÜKLEYEMEME

SERVER MSDOS EKRANINDA ÇIKAN HATALAR.

ADMİNLİK VEREMEME

VB KONULARIN TAMAMINDA SORUNLARINIZI ÇÖZMEDE YARDIMCI OLABİLİRİM.
Bu dediklerini burda anlatacak birini tanimiyorum Ben 2 haftadir bu isle ugrasiyorum. Dediklerinin hepsini yaptim ama belkide 50 tane video izledim hepsi farkli anlatiyor. Modlu sunucu acicaksan yine o daha da zor. Pluginler cok karisik .benim sana yapabilecegim. Guzel anlatan bir video paylasmak olacaktir.
https://youtu.be/Bx22BY39QAI bu server kurulumu icin yapicaklarin.

https://youtu.be/pu00-rd-fTA buda oxide kurulumu icin yapacaklarin.

Bundan iyi anlatani ben bulamadim. Bunlari yaparsan gerisi kendi kafana gore plugin ayarlamaya gelir onlarda oldukca zor

Steam: BALKAN BEY
YOutube: https://youtu.be/AaUqjI59crg
Bende kendime bir server açmak istiyorum yeni başladığım için oyuna fazla bir bilgim yok araştırdım ve çok kafam karıştı server açma isteğimde yeni başladığım için yeni başlayanlar serverına giriyorum fakat bazı kişiler 1000 saat den fazla oynamasın karşın bu serverlarda klan kurmuşlar benimle benimle aynı sorunu yaşayanlar için bir server açmak istiyorum yeni başlayanlar için şimdilik modsuz bir tane açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. http://steamcommunity.com/profiles/76561198244281630/
Burdan ekleyip anlatmanız daha makbul olur
Referans Adresler